Přidej se

Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
pavolxv
Příspěvky: 11
Registrován: 4. 6. 2014 21:13
Zařízení: Huawei Y300

Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od pavolxv »

Este mam jednu otazku z ktorej sa mi robi najvetsi problem.
Vecer ked som si nastavil budik na rano cca 21h telefon som nechal zapnuty viac som sa mu nevenoval ked rano mi zazvonil budik o 5,30 a som ho vypol zistil som ze telefon je v rezime pre lietadlo. Az mi vlasy stali dupkom a oblial ma pot. mal som v noci domacu pohotovost a keby sa mi nedovolali mal by som velky problem. (nastastie nevolal mi nikto) Neviem kedy v akom case sa mi telefon prepol do letoveho rezimu.
Stretol sa niekto s niecim takym? Cez den som nebadal ten problem vobec. mam ten telefon cca 4-5 dni no nepotreboval som budik ani telefon predtym mat na noc zapnuty tak neviem ci to robi stale to bolo prvy krat co som ho nechal cez noc zapnuty.
Nepametam zeby som nieco nastavoval v telefone ohlane letoveho rezimu.
DIKI
Naposledy upravil(a) Exp dne 6. 6. 2014 10:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesněn název tématu.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rezim v lietadle

Příspěvek od Exp »

Stejný problém řešil nedávno Pavel, mrkni tady: viewtopic.php?f=9&t=3367

Normální chování to určitě není. Tak buď něco v nastavení nebo to může automaticky zapínat nějaká aplikace (třeba na řízení profilů apod.). Ale to bys musel nastavit, takže bys o tom asi věděl (v základu to tak nastavené není). Zkus napsal Pavlovi jestli se mu to nepodařilo nějak vyřešit. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

pavolxv
Příspěvky: 11
Registrován: 4. 6. 2014 21:13
Zařízení: Huawei Y300

Re: Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od pavolxv »

OK, cital som to ale pochopil som ze sa rozobera bud ked je telefon vypnuty alebo nezvoni budik.
No ja len to by som chcel vediet ci vlasne mi celu noc isiel telefon ze bol pripojeny na tel. operatora alebo sa to v noci zmenilo na rezim v lietadle a pol noci som bol telefonicky nedostupny.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od Exp »

Ono je to v tom tématu kousek níž. Jemu se právě ráno taky zapíná sám od sebe režim letadlo. Mě se to na G300 zatím nestalo. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od Pavel »

Ten budík mi teď zatím funguje.
Ale režim letadlo se mi pořád ráno zapíná. Opravdu nevím co s tím :(
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

pavolxv
Příspěvky: 11
Registrován: 4. 6. 2014 21:13
Zařízení: Huawei Y300

Re: Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od pavolxv »

Takze ked som si naistaloval prostredie HOLO tak odvtedy mi to nerobi. Takze mam ten problem vyrieseny. Samozrejme telefon je zapnuty.

Tak, ale cital som navod na telefon kde som sa docital ze ked je zapmute nastavenie rychleho startu tak sa vlasne telefon nevypne pri vypnuti ale prejde do hlbokeho spanku :)
Takze mne to logicky vypliva z toho ze:
1- ked vlastne je v hlbokom spanku :) tak sa javi ze je vypnuty ale presto sleduje svoje ulohy tj. budik, kalendar a dany okamih sa prebudi a spusti alarm ci upomienku a preto ze je v hlbokom spanku :) je nastaveny avtomaticky letecky rezim. Taktiez mi stoho vypliva ze aj ked sa telefon tvari ze je vypnuty vlastne bezi a spotrebuva energiu z baterie.
2- Ked by sme vypli volbu rychly start. Telefon natvrdo bude vypnuty :) tym padom usetrime bateriu ale podla mna ziadny budik alebo upomienka by sa nam neozvala.

Zaver- s tym leteckym rezimom asi Pavel sa neda nic robit.

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od Pavel »

S tím že se nespustí budík, když je telefon úplně vypnutý, nesouhlasím. Protože já telefon na noc vypínám úplně a budík mi funguje. Funguje i když mám telefon pouze v režimu hlubokého spánku.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

pavolxv
Příspěvky: 11
Registrován: 4. 6. 2014 21:13
Zařízení: Huawei Y300

Re: Rezim v lietadle (nechtěné zapínání)

Příspěvek od pavolxv »

OK, to bol iba moj nazor, (dedukcia) ktory som priznam sa neskusal :)

Odpovědět