Přidej se

Problém se staženými programy

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
irena
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 7. 2013 6:55
Zařízení: Huawei Y300
Operátor: T mobile

Problém se staženými programy

Příspěvek od irena »

Zdravím, včera mi dorazil mobil Huawei Y300. Má sice češtinu, ale i tak má spoustu ikon v čínštině. Nemá zřejmě předinstalovaný google play. Chtěli jsme google stáhnout, vytvořili si účet(přes PC), aplikaci sice do mobilu dostaneme, ale nejde spustit a použít... Na ikonku klikneme a ona se jen na sekundu otevře a hned zavře. Je možné, že je někde něco zablokováno, nebo v nastavení chyba..? Nevím zda mají být stažené aplikace na vnitřní paměti, nebo SD kartě(tu mám 16g), kterou nastavit jako výchozí atd. Je pravda, že jsem začátečník. Když si najedu do nástavení a do úložiště, ještě tam píšou o nějaké mezipaměti - to nevím co je a veškeré ikony jsou i ní šedé a neaktivní. Tento mobil je pro nás doma novinkou. Prosím o radu, pokud jsem to napsala trochu srozumitelně... ;) :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Kde byl telefon koupený? Vypadá to, že to není česká distribuce. Stažené aplikace se instalují automaticky podle nastaveného výchozího úložiště. Je jedno jestli máš nastavenou kartu nebo to vnitřní, mělo by to fungovat bez problémů.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

irena
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 7. 2013 6:55
Zařízení: Huawei Y300
Operátor: T mobile

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od irena »

Ahoj, objednali jsme ho přímo z Číny, tam je možné zadat co chce zákazník předinstalovat, kupovali jsme přes ten samý shop už dvě Lenova, u těch jsme nechali předinstalovat (za poplatek) google play, facebook, aj., ty fungujou dobře, ale pro tento jsme to nenechali, jen češtinu, jde to stáhnout jak popisuješ. Bohužel to stáhneme, ona se aplikace uloží, ale ikonka po ťuknutí na ní se otevře a automaticky hned zase zavře, aniž by se aplikace dala otevřít... Zkoušeli jsme do něj z netu stáhnout i hru, ale taky to samé. Někde je asi něco bloklé, nebo chybí nějaká aplikace ke spouštění...co já vím. :-(

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od Puget »

Nešel by tam nainstalovat nějaký evropský firmware ve kterých Google play již je?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

irena
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 7. 2013 6:55
Zařízení: Huawei Y300
Operátor: T mobile

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od irena »

Díky za jakoukoliv radu, pokusíme se přes víkend. Kde se toto dá stáhnout, můžete mi napsat konkrétní aplikaci a jak ji nainstalovat?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od Exp »

V nastavení - info o telefonu - číslo sestavení je přesné označení firmwaru. Jak psal Puget, ideální by bylo přeinstalovat ten čínský firmware nějakou verzí určenou pro náš trh. Jestli to ale vůbec půjde. Škoda že jste ho nevzali z některého českého e-shopu. Bylo by to bez problémů.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od Puget »

V té ceně ani není moc velký rozdíl a aspoň by tam byla ta přisvětlovací dioda. Alespoň co jsem teda viděl v té čínské verzi dioda chybí.

Jaký FW ale nevím, protože Y300 nemám, takže ty verze moc nesleduji a nevím ze které verze to jde aktualizovat. Kdyby nešel žádný ofiko FW, tak by měl zafungovat root, unlock bl, nahrání custom recovery a pak nějakou custom romku. Bohužel ani tam nevím jak je to s těmi verzemi u telefonů z jiných distribucí (u G300 šly stejné custom romky na čínskou i evropskou verzi).
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

irena
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 7. 2013 6:55
Zařízení: Huawei Y300
Operátor: T mobile

Re: Problém se staženými programy

Příspěvek od irena »

Díky, kamarád se vrátí z dovolené a mrkne na to, asi do toho nepůjdeme. Jinak, cena byla kolem 3000kč, máte pravdu je to bez diody. Po zkušenosti s Lenovem A660 jsme do toho šli a objednali ho, ale je to asi jiná kategorie. I tak moc dík, snad to nějak vyřešíme. :-)

Odpovědět