Přidej se

Tečky na displeji

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Miks
Neregistrovaný uživatel

Tečky na displeji

Příspěvek od Miks »

Ahoj. Včera jsem si koupil u vodafonu nový Huawei ascend g300. Všechno je super až na jednu věc. Na displeji mám ve sloupcích pravidelné tečky. Vypadá to jako špatné pixely, ale jsou vidět i při vypnutém telefonu. Nejvíc jsou viditelné na světlém pozadí nebo při určitém náklonu displeje. Je to normální nebo ho mám vrátit?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od Exp »

Ahoj, tohle je bohužel vlastnost. Je to viditelný digitizér. Daň za nízkou cenu. Já když jsem měl G300 nově koupený, tak jsem si myslel, že mám vadný kus. :) Ale za pár dní si na to zvykneš a nebudeš to vůbec vnímat. Nemělo by to být nijak rušivé.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

jirkas
Příspěvky: 122
Registrován: 17. 11. 2012 13:36
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: ICS

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od jirkas »

Přesně tak, já to třeba vůbec vidět nemám, pouze když vypnutý telefon dám pod velkým sklonem ke světlu....

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od Návštěvník »

Někdo tam ty tečky vidí, někdo ne. Já je tam mám vidět docela hodně a celkem mi to vadí. Myslíte že se to dá reklamovat?

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od Puget »

myslím že je to o tom jaký kdo má oči :D obchodník/servis který o tomto telefonu nic neví ti to asi uzná.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od Exp »

Asi tak. :) Mě prošlo rukama už cca 5 nebo 6 G300. Od známých, v rodině atd. A každý to měl vidět úplně stejně. Jenže když to dáš do servisu a pokud by to uznali, tak ti tam dají zase originál díl a bude to tam zas. Je to tak vyrobené a má to každý. Je to vidět jen při určitém náklonu, na bílém pozadí, na slunci apod.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od Pavel »

Tak se opět vracím k tomuto tématu. Pořád přemýšlím zda bych neměl reklamovat telefon kvůli těm tečkám na displeji. Na bílém pozadí je to hodně vidět(zvlášť od té doby co mám nové brýle a vidím jak ostříž :lol: ).Je to dost rušivé. Nevíte někdo zda se s tím dá něco dělat (lépe řečeno zda by to v servisu mohli opravit)?
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Tečky na displeji

Příspěvek od Exp »

Těžko říct jestli by to uznali. Viditelnej digitizér pod určitým úhlem je u G300 spíš vlastnost. Jedině to vyzkoušet. :) Ale jak už jsem psal o kousek výš, pokud by vyměnili tu dotykovou desku, tak na novým kusu to bude asi zase. Jedině říct že ti to tam vadí, reklamovat to 3 x, zkusit požádat o vrácení peněz a koupit novej stroj. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět